Getty Images

U toku je Svetsko prvenstvo u fudbalu za žene na kojem su reprezentativke Švedske obezbedile učešće u osmini finala.

U drugom meču grupne faze Šveđanke su ubedljivo pobedile reprezentaciju Tajlanda rezultatom 5:1. Ovo je druga najveća pobeda Švedske u istoriji ženske reprezentacije.

Prvi gol je postigla Linda Sembrant u šestom minutu, što je i najbrži gol u dosadašnjem toku šampionata. Drugi gol je zabeležila Kosovare Asllani u 19. minutu, dok je poslednji gol u prvom poluvremenu za Švedsku upisala Fridolina Rolfö u 42. minutu.

Igra je bila bez golova sve do 81. minuta kada je Magdalena Eriksson postigla četvrti gol za Švedsku.

U zaustavnom vremenu videli smo čak dva gola. Jedan je za Tajland postigla Kanjana Sung-Ngoen, a konačan rezultat iz penala je postavila Elin Rubensson.

Šveđanke Svetsko prvenstvo nastavljaju u utakmici bore za prvo mesto u grupi sa reprezentacijom Sjedinjenih Država, koja se danas sastaje sa Čileankama.